Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Brutal Vokal Üzerine...

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Cradle Of Filth - Dani Filth,
    Arch Enemy - Angela Gossow...

Bu vokalistler, brutal vokalin en "babalarındandır" (gerçi Angela G. taş gibi bi' kadın ama...).
    Harika kalitede sesleri var, Mikrofon efektleri kullanmadan çıplak sesle şarkı söylediklerinde dahî kalite düşmez. En bas sesten tiz seslere doğru geçiş yapabiliyorlar.
    Dani'nin screem'i de zaten mükemmel ve tam orijinal.
    Dinlemeyen varsa dinlemelerini tavsiye ederim.
    Ortaokuldayken ilk Cradle of Filth dinlediğimde 2 vokalist olduğunu sanmıştım... İlginç bir gırtlak.

Yorum

Bir çok kişinin olumsuz eleştirmesine rağmen Dani Filt bir numaramdır. Burzum ise tam bir faciadır benim için. Burzum dinlerken kendimi başka yerde buluyorum. Sanki karanlıkta yıllarca kalmış ve artık birilerinden intikam almak isteyen bir insanın sesi bu. Müthiş bir gruptur Burzum! Ayrıca Satyricon grubunun vokali Saty de çok hoşuma gidiyor. Death, Gorgoroth, Dimmu Borgir, Mayhem de dinlediklerim ve beğendiklerim arasında. Ben de kendime göre brutal vokalde kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Mesela SOAD'da Daron Malakian'nın cıkardığı brutal sesleri çıkarabiliyorum zorlanmadan. Yavaş yavaş işte (: Ama çok zevkli dinlemekte uygulamakta. Ama bir gün ses tellerime çok ciddi zararlar vermekten korkuyorum ya. Amma çok konuştum ha

Yorum

hayatımda bu kadadr poser'ı bir arada görmemiştim.ne o silipkinot,korn,kireldre filtresi falan.neyse takılın.ama brutal ve scream vokal'in müziğin bir parçası olduğunu unutmayın.abi nası olsa böğürcem kelimeler anlaşılmıyo yeaaa, kasmayın.kenıbıl korps gibi arkaplanda güzel ama vokalde kusmuk seslerine benzeyen vokal nedir be.gerçekten scream veya brutal yapıyorsanız.ne kadar kalın çıkarcam ne kadar tiz ses çıkarcam gibi düşünmekten önce, söylediğiniz kelimeler anlaşılsın.ha nasıl olur ******* otur chuck Schuldiner-death dinle.spiritiual healing albümünü dinle death metal vokali örneği nasıl olur gör, sonra aç bi sound of perseverance scream vokalin kıçını yırtarcasına bağırmak olmadığını öğren.hadi kolay gele.

Yorum

en iyi bence korn'un solisti,slipknot'un solisti ve children of bodom'un solisti alexi yapıyor. çok abartılınca hiç iyi durmayan bir vokal tarzıdırda ayrıca.

Yorum

Official music video for "Monkey Business" from the sixth studio album, Cynic Paradise, released in 2008 by Peter Tägtgren's industrial metal project @PAIN. ...

Pain den monkey business şarkının girişindeki screame dikkat!
            Ayrıca hypocrisyden bahsedilmiş mi göremedim.
            Tabi bu grupların yapıtaşı Peter Tägtgren'den bahsetmek gerekirse ben bu adamdan
            çıkmayacak ses bilmiyorum mesela hypocrisy den the final chapter'i,roswell 47 yi
            dinleyin aradaki farkı görün.

Yorum

Home_in_Despair isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Benim eski grubumun vokalistinin formülünü veriiim
              ilk önce bi tane metro alıp yuvarlıycan mideye ve hemen ardından soğuk bir kola içip çıkacan mikrofon başına gerçekten işe yarıyor ...
              metronun karameli ve kolanın asidi boğazında balgam yarattığı için sesii otomatik olarak hırıltılı çıkar ama gerçek brutal yöntemi bu değildir aslında brutal tekniği diye bir teknik de yoktur hani şan hocalarına gidip ses alıştırması yaparlar ya brutalde böyle bişey yoktur insanın kendi kendine öğrenebileceği bir şeydir o noktada da insanın doğuştan sahip olduğı gırtlağı devreye girer yani insanın gırtlağı elverişli değilse ne kadar uğraşırsa uğraşsın o sesi çıkaramaz.tabi yetenekli olup olmadığımızı nasıl bileceğiz o da ayrı vukuat

Yorum

arkadaşlar metro cola bunlar hikaye bene denedim ve hala çalısıyorum başlamadan önce sıcak bişeyler içmekte gerçekten fayda var ve işiş abartırsanız boğazınıza ciddi manada zarar verebilişr bi daha konusamamaya kadar bie gidebilir bu yüzden prof destek almak gerekli...
                türkiyede amoral vuslatı da tavsiye ederim gercekten vokal dünya sıralamasında br yerlerde lost tıme sarkısını dinlerdeniz sizde anlıcaksınız.. scream konusunda ise pıckpoket bence işini gayet guzel yapıo türkiyede tabi ogün sanlısoy kadar olamaz

Türkçemiz
                Lütfen mesajınızı düzenleyip bu uyarıyı silin.
                Son güncelleyen yutup123458; 01-02-2011, 23:35.

Yorum

Brutal vokali en iyi yapan kesinlikle Chris Barnes'tir.
                  Cannibal corpse'un ilk dönemlerinde o vardı zaten.Gruptan ayrıldığı zaman six feet under grubunu kurmuştur.İlk albümlerinde o kadar sert parçalar yoktur ama death metalin hızı ve teknikliği aksine parçaları gayet sakindir ve vokal ön plana çıkar.Özellikle canlı performansı çok iyidir.Ayrıca klasik parçaların coverlerini bulundurduğu 3 albümü vardır.Tavsiye ederim.

Yorum

Necrophagist - Muhammmet Suiçmez.
                    youtube'dan bir iki videosuna bakarsan, tat alırsın.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                    Initializing Tabs & loading Content...
                    Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                    X